Zasady gry w Black Jacka

Zaczynając przygodę z hazardem, warto szczegółowo poznać zasady gry w Black Jacka. Są nieskomplikowane, a Black Jack to jedna z najpopularniejszych gier hazardowych.

Wielu z nas miało do czynienia z grą w oczko. Zasady gry w Black Jacka są dokładnie takie same, tylko tutaj gra się na pieniądze. Popularność swą zawdzięcza on między innymi prostocie. Jednak do na pozór łatwych reguł wymyślono bardzo skomplikowane taktyki.

 

 

  • Podstawy zasad gry

Podstawową zasadą gry w Black Jacka jest to, iż gracz gra przeciwko krupierowi. Celem obu jest zdobycie ilości punktów jak najbardziej zbliżonej do 21, jednak nie większej. Wynik 21 to tytułowy Blackjack, czyli oczko. W wypadku osiągnięcia oczka, wypłacana jest graczowi wygrana o wartości 150% stawki początkowej. W wypadku remisu zakłady są zwracane. Należy jednak pamiętać, że Blackjack z ręki bije oczko osiągnięte po dobieraniu. Każda karta ma przypisaną wartość punkową. Kolory kart nie mają znaczenia. Karty od 2 do 9 mają wartość odpowiadającą ich numerom. As w zależności od upodobań gracza może mieć 1 lub 11 punktów. Pozostałe karty mają wartość 10. Używa się od jednej do ośmiu talii po 52 karty. Najpierw gracz stawia zakład. Następnie krupier rozdaje po dwie karty obu stronom. Jedną ze swoich kart odsłania. Po zliczeniu swoich punktów i wzięciu pod uwagę odsłoniętej karty krupiera, gracz podejmuje decyzję o dalszym działaniu.

 

  • Możliwości gracza

Ma kilka opcji. Przede wszystkim może dobrać kartę albo nie dobierać kart. Kolejnym wyjściem jest podwojenie stawki. Dostaje wtedy tylko jedną kartę. W wyjątkowej sytuacji, gdy ma dwie takie same karty, może je rozdwoić. Drugą kartę stawia wtedy na oddzielnym stanowisku i dokłada kolejny zakład. Krupier następnie wykłada po jednej karcie na każde stanowisko i dalej gracz prowadzi dwie gry na raz. Ostatnią opcją jest tak zwane ubezpieczenie. Zaraz po rozdaniu, jeśli odkrytą kartą krupiera jest as, gracz może postawić, że krupier posiada Blackjacka (drugą karta jest warta 10). Wykłada wtedy dodatkową stawkę wynoszącą połowę stawki podstawowej. Jeśli się myli, przegrywa wszystko, czyli półtora wartości stawki początkowej. Jeśli jednak ma rację, nadal przegrywa stawkę podstawową, ale stawka ubezpieczająca jest wypłacana w proporcjach 2:1, całkowicie rekompensując przegraną. Po skończeniu dobierania przez gracza, krupier odsłania swoją drugą kartę. Od tego momentu musi dobierać karty, jeśli ma 16 lub mniej punktów. Na koniec zlicza się punkty i wygrywa ten, który osiągnął wynik najbliższy do 21, jednak nie przekraczający tej liczby. W wypadku jej przekroczenia, następuje przegrana. Gracz musi natychmiast poinformować o przekroczeniu limitu. Każdy miłośnik hazardu powinien znać zasady gry w Black Jacka. Jest to dobra gra dla początkujących hazardzistów ze względu na swoją prostotę. Bardziej zaawansowani gracze mogą zainteresować się skomplikowanymi taktykami, nad którymi przez lata pracowali matematycy całego świata. Ich znajomość w połączeniu ze spostrzegawczością i pamięcią mogą nawet dać graczowi matematyczną przewagę nad kasynem.