Zbawienne działanie płynów micelarnych

Dobroczynne działanie płynów micelarnych, osiągane dzięki unikatowej strukturze, pozwala na wykonanie dokładnego demakijażu, bez ryzyka podrażnienia skóry.

Piękny wygląd skóry może zostać zachowany tylko dzięki właściwej pielęgnacji. Pyłki, zanieczyszczenia i makijaż zatykają pory, utrudniając właściwą regenerację skóry. Codzienne oczyszczanie jej powierzchni z resztek kosmetyków jest koniecznością. Należy wybierać kosmetyk, który nie podrażni wrażliwego naskórka twarzy. Działanie płynów micelarnych łączy skuteczność oczyszczania skóry z delikatnością oddziaływania na nią, dlatego warto zainteresować się tym kosmetykiem.

Działanie płynów micelarnych a ich skład

Skuteczne działanie płynów micelarnych jest osiągane dzięki specjalnym, niewielkim cząsteczkom, którym kosmetyk zawdzięcza swoją nazwę. Są nimi micele, które dzięki swojej budowie potrafią łączyć się zarówno z wodą, jak i z tłuszczami. Hydrofilowa cześć substancji doskonale łączy się z wodą, dzięki czemu potrafi zaabsorbować cząsteczki dobrze w niej rozpuszczalne, takie jak kurz i zanieczyszczenia, jednocześnie gwarantując, że płyn łatwo zmyje się z twarzy, nie pozostawiając efektu tłustości, tak, jak może się to dziać w przypadku innych kosmetyków do demakijażu - płynów dwufazowych czy mleczek. Jednocześnie wewnątrz hydrofilowej otoczki znajdują się cząsteczki hydrofobowe, których zadaniem jest wiązanie tłuszczu i wszystkich substancji w nich rozpuszczalnych, czyli resztek kremu, pomadek czy kosmetyków wodoodpornych. Dzięki temu działanie płynów micelarnych ma uniwersalne zastosowanie w demakijażu twarzy, ust i oczu.

Korzyści ze stosowania płynu micelarnego

Płyn micelarny jest niezwykle skuteczny - potrafi poradzić sobie nawet z wodoodpornym makijażem. Dzięki swojej delikatnej strukturze nie wywołuje podrażnień, dlatego w odróżnieniu od innych płynów, toników i żeli, mogą go używać nawet osoby o bardzo wrażliwej skórze. Płyny micelarne na ogół nie zawierają substancji zapachowych, alkoholu czy alergenów. Stosowanie tego kosmetyku nie powoduje naruszenia naturalnej warstwy lipidowej skóry, więc jest dostosowany do potrzeb cery suchej i dojrzałej. Również osoby o cerze tłustej powinny wypróbować ten sposób na zmywanie makijażu, ponieważ płyn nie pozostawia tłustego osadu i nie zatyka porów. Dodatkowo jest bardzo prosty w użyciu - zwilża się nim płatek kosmetyczny i delikatnie przeciera skórę, bez potrzeby dodatkowego mycia twarzy. Jest to idealny kosmetyk dla osób zapracowanych, przydaje się również w podróży, zastępując jednocześnie żel, mleczko i tonik. Działanie płynów micelarnych może być wzmocnione dodatkowymi składnikami pielęgnującymi skórę, takimi jak witaminy, minerały lub ekstrakty pochodzenia naturalnego.