Zestaw do manicure i pedicure - jaki wybrać?

By pielęgnować paznokcie dłoni i stóp potrzebny jest odpowiednio wyposażony zestaw do manicure i pedicure.

Kupując zestaw do manicure i pedicure warto kierować się przede wszystkim oczekiwaniami co do funkcjonalności przyborów. Zastanówmy się czy ma to być prosty zestaw do codziennego użytku czy może ekskluzywny komplet, który chcemy podarować w prezencie. Zarówno drogerie, jak i sklepy wielobranżowe oferują szeroki wybór zestawów do manicure i pedicure, dlatego wybierając taki zestaw kierujmy się przede wszystkim zawartością, a nie pięknym opakowaniem czy też niską ceną. Najlepiej wybierać znane marki, które specjalizują się w produkcji szerokiej gamy akcesoriów do paznokci z dobrej jakości tworzyw i szlachetnego metalu. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że cena produktu odzwierciedla jego jakość.

Podstawy pielęgnacji
Każdy zestaw do manicure i pedicure, który został prawidłowo skompletowany powinien zawierać przede wszystkim: pilnik, nożyczki i obcinacz do paznokci. Są to elementy niezbędne do wykonania prawidłowego manicure i pedicure. Podstawowym elementem każdego zestawu do manicure i pedicure jest pilnik. Służy on do modelowania paznokci, polerowania czy też wygładzania powierzchni. W zależności od płytki paznokcia dobieramy odpowiednią ziarnistość pilnika. Im wyższa ziarnistość tym pilnik jest delikatniejszy, im mniejsza tym pilnik jest ostrzejszy. W zestawie nie może zabraknąć nożyczek oraz obcinacza do paznokci. Regulują one długość paznokcia oraz nadają odpowiedni kształt. Nożyczki stosujemy do paznokci u rąk, natomiast obcinacz do paznokci u stóp, które są o wiele bardziej twarde.

Wyposażenie dodatkowe
Cążki do skórek zapewniają estetyczny wygląd paznokci poprzez usuwanie skórek. Pomocne będą też drewniane patyczki z drzewa pomarańczowego, które służą do oczyszczania paznokcia oraz do odsuwania skórek. Warto zaopatrzyć się także w separatory. Wykonane są z elastycznej pianki, dzięki czemu łatwo dopasowują się do kształtu stóp. Rozdzielają one palce u stóp aby wykonywanie pedicure nie sprawiało kłopotów. Są również niezastąpione przy nakładaniu lakieru do paznokci. W zestawie do manicure i pedicure nie może też zabraknąć szczoteczki do paznokci, służy ona do oczyszczania paznokci a także usuwania pozostałości po obcięciu skórek. Należy przy tym pamiętać aby szczoteczka była zbudowana z delikatnego włosia, aby nie podrażnić skórek wokół paznokcia. Najlepiej stosować szczoteczki z naturalnego włosia.