Związek ze starszą kobietą - co należy przemyśleć

Związek ze starszą kobietą może spotkać się z różnymi reakcjami ze strony zarówno rodziny, jak i najbliższego otoczenia – dlatego też mężczyzna powinien poważnie przemyśleć tę decyzję.

W dzisiejszych czasach coraz częściej możemy spotkać się z sytuacją, gdy młodszy mężczyzna wiąże się ze starszą od siebie kobietą. Choć ciągle standardem są związki, w których to kobieta jest młodsza od mężczyzny, to sytuacje odwrotne nie wzbudzają już tak wielkich kontrowersji, jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Duża różnica wieku pomiędzy partnerami, wcale nie musi być przeszkodą, aby stworzyć szczęśliwy związek. Wbrew publicznej opinii, że związki starszych dam z młodszymi mężczyznami są nienaturalne i szkodliwe pod względem fizjologicznym, w rzeczywistości przedstawia się całkiem inaczej – tego typu związki są jak najbardziej normalne, a różnica wieku nie jest przeszkodą, aby wieść szczęśliwe wspólne życie.

Opinia rodziny na temat związku z różnicą wieku

Związek ze starszą kobietą to odważna decyzja. Nie zawsze nasz wybór spotyka się z akceptacją ze strony rodziny, a zwłaszcza rodziców. Brak wsparcia, niezrozumienie – z takim zachowaniem u najbliższych może spotkać się mężczyzna, którego partnerką zostaje kobieta starsza o kilka, a nawet kilkanaście lat. Różne stereotypy dotyczące tego rodzaju związków często utrudniają, a wręcz uniemożliwiają akceptację partnerki przez rodzinę. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa. Należy wyjaśnić, że zależy nam na drugiej osobie, a różnica wieku nie stanowi żadnego problemu. Obaj partnerzy stają wówczas przed ogromnym wyzwaniem, aby udowodnić najbliższym, że ich związek nie jest przypadkowym romansem, a prawdziwą i świadomą decyzją.

Oczekiwania względem starszej partnerki

Mężczyzna, który decyduje się na związek ze starszą kobietą, powinien zastanowić się czego tak naprawdę oczekuje od swojej wybranki. Często zdarza się, że mężczyźni szukają w kobiecie, z którą się wiążą nie tyle partnerki, co matki, która będzie się o nich troszczyć i przy której poczują się pewnie i bezpiecznie. Stabilizacja zarówno życiowa, jak i finansowa staje się niejednokrotnie powodem, dlaczego partner poszukuje kobiety dojrzałej i „uporządkowanej”. Warto zastanowić się jednak, czy taki układ ma sens, zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że chcemy z tą osobą spędzić resztę życia. Pamiętajmy o tym, że chęć stabilizacji zwłaszcza tej finansowej nie powinna być powodem, dla którego wiążemy się z drugim człowiekiem.

Zauroczenie czy prawdziwa miłość

Zauroczenie czy miłość. Bardzo często wydaje nam się, że chcemy spędzić z kimś resztę życia. Po pewnym czasie uczucie jednak nagle gaśnie, a w nas pozostaje tylko żal i rozczarowanie. Dlaczego tak się dzieje? W dzisiejszych czasach nagminnie mylimy zauroczenie z miłością, chwilową fascynację z długotrwałym uczuciem. Aby nie dać się złapać w „przejściowy stan zauroczenia”, należy dokładnie rozważyć i przemyśleć swoją decyzję o partnerskim związku ze starszą kobietą. Zastanowić się, dlaczego tak naprawdę chce być z tą kobietą, czy wymagania tego związku mnie nie przerosną, czy jestem w stanie zrezygnować z pewnych, ważnych dla mnie rzeczy specjalnie dla niej i czy ona jest skłonna zrobić to samo dla mnie; na koniec należy zapytać siebie - czy naprawdę ją kocham i to z wzajemnością. Tego typu pytania pomogą nam zrozumieć, jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić dla związku.