Związek ze starszym mężczyzną - co należy przemyśleć

Związek ze starszym mężczyzną zapewnia kobiecie bezpieczeństwo i stabilizację, choć zderzenie ich odmiennych światów może okazać się trudne.

Kobietom często imponują starsi mężczyźni, szczególnie wtedy, gdy potrzebują ojcowskiego ciepła lub bezpieczeństwa finansowego. Muszą być jednak przygotowane na nieporozumienia wynikające z różnic pokoleniowych. Na szczęście w miłości nie chodzi o reguły, a związek ze starszym mężczyzną może należeć do udanych.

Co przemawia za związkiem ze starszym mężczyzną?

Związek ze starszym mężczyzną to ciekawy rodzaj symbiozy. Jego fascynuje jej młodość, ją – jego doświadczenie. Czasami jest bardziej przyziemnie. Jemu imponuje młodość, a jej – pieniądze. Starszy mężczyzna jest bardziej doświadczony życiowo, a więc często też dojrzalszy emocjonalnie. Posiada ugruntowaną pozycję zawodową oraz społeczną. Istnieje teoria, że wiązanie się ze starszym mężczyzną to poszukiwanie kogoś, kto zastąpi ojca. Zdarza się że osoba, która miała wspaniałego ojca, tak zwana córeczka tatusia, poszukuje kogoś do niego podobnego. Często jednak bywa, że ojciec dziewczynki jest nieobecny fizycznie lub psychicznie. Relacje z ojcem mogą też być burzliwe. Taka dziewczynka, a potem kobieta, szuka w dalszych etapach życia kogoś, kto wyrówna jej powstałe w ten sposób deficyty. Starszy mężczyzna jest w stanie zapewnić jej ojcowską miłość, ciepło, autorytet, wsparcie i poczucie bezpieczeństwa, czyli to, czego wcześniej nie zaznała. Jednocześnie jest bardziej doświadczony seksualnie niż jej rówieśnicy. Wie, jak sprawić przyjemność kobiecie i skupia się również na jej potrzebach, nie tylko na swoich. Związek ma szansę przetrwać, jeśli dwoje ludzi łączy coś więcej niż seks i pieniądze. Jeśli kobieta nie ma do zaoferowania niczego poza swoją powierzchownością i potrzebą, by ktoś się nią zaopiekował, istnieje duża szansa, że on znajdzie sobie za kilka lat jeszcze młodszą.

Trudności w związku ze starszym mężczyzną

Ludziom żyje się razem łatwiej, jeśli są do siebie podobni. W sytuacji, kiedy młoda kobieta jest w związku ze starszym mężczyzną, dzieli ich bardzo wiele. Mężczyzna ma za sobą zazwyczaj sporo doświadczeń. Może mieć dzieci z poprzednich związków, byłą żonę. Czasami jeszcze się nie rozwiódł lub co gorsza nie zamierza. Bywa, że związek ze starszym mężczyzną wiąże się rozbiciem jego wcześniejszej rodziny. W takim związku częściej niż w standardowym gości zazdrość. Partnerzy pochodzą bowiem z dwóch różnych światów. Dorastali w innych czasach, dlatego ich podejście do polityki, muzyki, religii, mody i ról obu płci może się diametralnie różnić. Kobiecie może chcieć się jeszcze wyszaleć, on ma to już pewnie za sobą. Ona musi więc się liczyć z wcześniejszym dojrzewaniem. Starszy mężczyzna nie zawsze będzie chciał bawić się na dyskotece z jej paczką. Wśród znajomych mogą pojawić się komentarze, że ona leci na jego pieniądze. Na pewno też trudniej będzie zmienić jego denerwujące przyzwyczajenia. Bardziej prawdopodobne, że będzie chciał podporządkować sobie kobietę. Bywa, że dojrzali mężczyźni posądzają kobietę o infantylizm i niekonsekwencję oraz wymagają od niej więcej poświęcenia niż jej rówieśnicy. Trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli mężczyzna jest dużo starszy, to za parę lat kobieta może być zmuszona do tego, by opiekować się nim.